به گزارش فوژان نیوز ، به نقل از روابط عمومی فیلم، جشنواره فیلم هنگ‌کنگ از دوازدهم فروردین به مدت دو هفته برگزار می‌شود و در بخش سینماى جهان، هشت فیلم ایرانی «جنایت بى‌دقت» به کارگردانى شهرام مکرى، «منطقه پایانى» به کارگردانى بردیا یادگارى و احسان میرحسینى، «خط فرضى» به کارگردانى فرنوش صمدی، «مجبوریم» به کارگردانى رضا درمیشیان، «رادیولوژى یک پرتره» به کارگردانى فیروزه خسروانى، «دشت خاموش» به کارگردانى احمد بهرامى، «پسر-مادر» به کارگردانى مهناز محمدى و هم‌چنین فیلم کوتاه هجده دقیقه‌اى «پنهان» آخرین ساخته جعفر پناهى را به نمایش می‌گذارد.

دو فیلم «رادیولوژى یک پرتره» و «دشت خاموش» در بخش مسابقه فیلم‌هاى اول و دوم این جشنواره هم به نمایش درمی‌آیند.

این رویداد سینمایی از قدیمى‌ترین جشنواره‌‌هاى آسیایی است و امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا، امکان دعوت از میهمانان خارجى را نخواهد داشت. مرورى بر سینماى ژاپن و بخش رقابتى فیلم‌سازان جوان چین از دیکر بخش‌های این جشنواره است.

«جنایت بی‌دقت» به تهیه‌کنندگی نگار اسکندرفر محصول موسسه فرهنگی هنری کارنامه است و پخش جهانی آن را نسرین میرشب در کمپانی «دریم لب» بر عهده دارد. این فیلم پیش از این در بخش رقابتی جشنواره هایی نظیر ونیز و شیکاگو به نمایش گذاشته شده و جایزه هوگوی نقره ای شیکاگو را بدست آورد. این فیلم تاکنون در جشنواره‌هاییی چون  ویناله، توکیو فیلمکس، مد فیلم، شارجه، داکا و… حضور داشته‌است.