اخبار اختصاصی سینمای ایران-فوژان نیوز  
  Create an account
منوی اصلی
مطالب خبرگزاری
بخش خبری
دیگر بخشها
امکانات سایت
تماس با ما
درباره ما
جستجو


روی آگهی کیلک کنید

 فراخوان بازیگری

پیغام کوتاه

فقط کاربران عضو سايت ميتوانند پيغام کوتاه ارسال نمايند لطفا وارد سيستم شويد يا اينکه عضو شويد.
نظرسنجی
برترين هاي ماه از نظر شما:

فیلم:
فیلم:
فیلم:
بازیگر:
بازیگر:
بازیگر:
بازیگر:نتایج
نظرسنجی ها

تعداد آراء 689
محصول فوژان فيلم
فوژان فیلم

محصول فوژان فيلم
محصول فوژان فيلم
AIFIC

آیفیک

محصول فوژان فيلم

"ماز"جلوی دوربین رفت

5

"ماز"کلید خورد!

خبرگزاری فوژان:صويربرداري فيلم سینمایی ويدئويي «ماز» به نويسندگي و کارگرداني کيانوش اسلامي از دوشنبه هفته گذشته آغاز شد.

به گزارش رسیده، تصويربرداري فيلم سینمایی ويدئويي «ماز» به نويسندگي و کارگرداني کيانوش اسلامي از دوشنبه هفته گذشته آغاز شده و تاکنون بیش از20 درصد از آن مقابل دوربين رفته است.

داستان فيلم از بين يک روز تا شب مي گذرد و چند خيابان در مرکز شهر لوکيشن ابتدايي فيلم بوده است.

فيلم در ژانر درام - تريلر ساخته شده با فلش بک و فلش فورواردهاي متعدد روايت مي شود و داستان زندگي دختر جواني را روايت مي کند که خود دچار بحران هاي روحي و خانوادگي متعدد است. او تصميم مي گيرد براي نجات دوست خود پول تهيه کند. با وجود آنکه پدر و مادر او مرفه هستند بخاطر سابقه قبلي اعتيادش به او پول نمي دهند تا اينکه دختر پيشنهاد عجيب و خطرناک يک غريبه مرموز را براي تهيه پول مي پذيرد و...

نازنين صبري، محسن شايگان، ستاره صادقي، عليرضا معتمدالشريعتي، اميرمنصور اسفندياري، فريناز فرامرزي، داوود ملکان، سوسن ابرغان، گلبرگ طهران زاد، پگاه الفتي، فاطمه بابايي، نازنين زهرا بابايي، سجاد بابايي، روژينا ابراهيمي، حسين اسدي، آرش محمدخاني، آتنا محمدخاني، محمدرضا اکبري و... بازيگران اصلي اين فيلم هستند.

اسلامي در کارنامه خود کارگرداني فيلم هاي «شکاف»، «پيچ فرعي»، «چشمان زيباي طبقه آخر» و نويسندگي چندین فيلم تلويزيوني وسینمایی  را در کارنامه خود دارد.

ساير عوامل اصلي اين فيلم عبارتند از: تهيه کننده: کيانوش اسلامي، مدير تصويربرداري: آرش حميدي، مدير توليد: سوسن ابرغان، صدابردار: حسين وفائي، دستياران کارگردان: نازنين خراساني، پيام لطيفي، طراح چهره پردازي: بيتا شهبازي، روابط عمومي: فوژان.

ارسال شده بوسيله fozhannews در مورخه : سه شنبه، 30 تير ماه ، 1394 (1566 مشاهده)
article923.html

حکم جدید برای«سید صادق موسوی»

5

با حکم رئیس سازمان سینمایی ، «سید صادق موسوی» به عنوان مدیرکل حوزه ریاست سازمان سینمایی منصوب شد.

 خبرگزاری فوژان: جابجایی «سید صادق موسوی» از مدیرکل نمایش خانگی به مدیرکل حوزه ریاست وسمت جدید برای آرش امینی


به گزارش رسیده، در متن حکم ایوبی خطاب به موسوی آمده است:«جناب آقای سید صادق موسوی؛نظر به تعهد و شایستگی های شما در مدیریت امور فرهنگی، به موجب این حکم به سمت "مدیرکل حوزه ریاست سازمان سینمایی و امور سمعی و بصری منصوب می شوید.

ایجاد ارتباطات کارآمد و دو سویه بین سازمان واهالی سینما ،پی گیری حسن اجرای سیاست های ابلاغی از سوی سازمان سینمایی،برنامه ریزی وراهبری ارتباطات ریاست سازمان با واحدهای تابعه،ایجاد زمینه های لازم برای تصمیم سازی و ابلاغ تصمیمات،بخش نامه ها و سیاست ها به حوزه های مختلف سازمان و روان سازی امور مراجعان و مخاطبان از جمله وظایف این حوزه است؛امیدوارم با ایجاد روابط صمیمانه میان مدیران و مخاطبان و نیز جدیت در یگیری امور، در انجام این وظیفه مهم موفق باشید؛توفیقات روز افزونتان را از خداوند متعال خواستارم».

گفتنی است با توجه به ساختار جدید سازمان سینمایی که رسماً در سال گذشته ابلاغ شده است و نیز تفکیک ماموریت های امور بین الملل و جشنواره ها از حوزه ریاست ،«سید صادق موسوی» به سمت مدیرکل حوزه ریاست منصوب شد.

«آرش امینی» نیز به عنوان مدیرکل امور جشنواره‌ها و همکاری‌های بین الملل ودبیر شورای راهبردی امور بین الملل کاروان سینمای امید را همراهی می‌کند.

«سید صادق موسوی» که تا پیش از این مدیرکل نمایش خانگی،مستند و کوتاه سازمان سینمایی بود،تا زمان انتصاب مدیرکل جدید این حوزه،با حفظ سمت همچنان عهده دار مسئولیت نمایش خانگی است.

ارسال شده بوسيله fozhannews در مورخه : پنجشنبه، 18 تير ماه ، 1394 (1464 مشاهده)
article920.html

گزارش وضعیت تولید سینمای ایران تا اول تیر

10

گزارش وضعیت تولید سینمای ایران تا اول تیر ماه

خبرگزاری فوژان:جدیدترین گزارش وضعیت تولید سینمای ایران در حالی اعلام شده است که طبق آن 90 فیلم در مراحل مختلف تولید و 45 فیلم در مرحله پیش تولید قرار دارند.

به گزارش رسیده، در این گزارش ۱۵ فیلم آماده نمایش اکران نشده، ۱۱ فیلم در مرحله صداگذاری، ۶ فیلم در مرحله تدوین، ۱۳ فیلم در مرحله فیلمبرداری و ۴۵ فیلم در مرحله پیش تولید قرار دارند. بر پایه این گزارش، فیلم‌های دلتا ایکس (علیرضا امینی)، پرونده‌ای برای سارا (نادر مقدس)، سایه‌های موازی(اصغر نعیمی)، سلام پدر بزرگ (مجیدقاری زاده)، دویدن باشب (محسن ربیعی)، متولد ۶۵ ( مجید توکلی)، گیتا (مسعود مددی)، سه بیگانه در سرزمین ناشناخته (ماموریت تهران) (مهدی مظلومی)، بی صدا (سیدحسین میرشهابی)، دو عروس (داود موثقی)، دلبری (جلال اشگذری)، خون به پا میشود (حماسه عظیمی پارسا)، امتحان نهایی (عادل یراقی)، یک شهروند کاملا معمولی (مجید بزرگر)و من سالوادور نیستم (منوچهر هادی) آماده نمایش شده‌اند.

فیلم‏های پول ک (مهران ملکوتی)، پل خواب (اکتای براهنی)، سینما نیمکت (محمد رحمانیان)، شن جن ین (مانی حقیقی)، سایه (مسعود نوابی)، من یک ایرانیم (محمد آهنج)، جنجال در عروسی (سیدرضا خطیبی سرابی)، پرسه درشهر لاجوردی (اشک زاینده رود) (محمدعلی نجفی)، دریاموج کاکا (علی سراهنگ)، به دنیا آمدن (محسن عبدالوهاب) و لاله های واژگون (احمد عبداللهیان) در مرحله صداگذاری هستند.

در مرحله تدوین نیز فیلم‌های پینکوکیو، عامو سردار و رئیسعلی (سیدرضا صافی)، غیرمجاز (حسن یکتا پناه)، پارادایس (علی عطشانی)، من (سهیل بیرقی)، لانتوری (رضادرمیشیان )، یتیم خانه ایران (ابوالقاسم طالبی) قرار دارند. فیلم‌های حماسه روزبه (علی نوری اسکویی)، پری دریایی (مسعودآقابابائیان)، فقط به خاطر تو (بیژن شیرمرز)، درشکه چی (محمد طاهری)، نفس (نرگس آبیار)، عادت نمی‌کنیم (ابراهیم ابراهیمیان)، قشنگ و فرنگ (وحید موسائیان)، نسیم (پرویز شهبازی)، بختک (مردمانی که من می شناسم ) (ناهید حسن زاده)، عشق سالهای کوچ (کامران قدکچیان)، کار واجار (آناهید آباد)، نمیه شب اتفاق افتاد (تینا پاکروان)، خشکسالی و دروغ (پدرام علیزاده)، در مرحله فیلمبرداری قرار دارند.

بر پایه این گزارش, از ۴۵ پروژه‏ای که در مرحله پیش از تولید هستند، ۲۱ پروژه بیش از ۵۰ درصد این مرحله را گذرانده اند. اسامی این پروژه ها عبارتست از: قالیچه پرنده (حمیدرضا حافظی)، عروس تهرانی (داود موثقی)، دوشنبه دوست داشتنی (رامتین لوافی)، چه کسی ماه را گاز زد (احمد رفیع زاده)، شرتی شپرتی (نادره ترکمان)، میلاد (مسعود اطیابی)، وارونگی (بهنام بهزادی)، زنبورهای بی کندو (آرش معیریان)، چشمه (فرهاد مهرانفر)، آبجی (مرجان اشرفی زاه)، همنام (کیوان علیمحمدی و امید بنکدار)، معکوس (پولاد کیمیایی)، بادیگارد (ابراهیم حاتمی کیا)، مسافران صبح (مجتبی فرآورده)،دو لکه ابر (مهرشاد کارخانی)، مسافر کوچولو (شاهپور شهبازی)، دختر (رضا میرکریمی)، دیو باید بمیرد (کاوه صباغ زاده)،رستگاری جهان (کمال تبریزی)، آشوب (کاظم راست گفتار). گفتنی است از میان فیلم های اعلام شده، ۱۵ فیلم اولی است.

ارسال شده بوسيله fozhannews در مورخه : دوشنبه، 8 تير ماه ، 1394 (1382 مشاهده)
article918.html

مقایسه تطبیقی پروانه‌های ساخت صادر شده 94

0

کفه سنگین فیلم‌اولی‌های 94 تنها با 2 فیلم

خبرگراری فوژان:با مقایسه تطبیقی پروانه‌های ساخت صادر شده در بهار 94 نسبت به مدت مشابه سال 93 متوجه می‌شویم که در تعداد پروانه‌های ساخت با کاهش مواجه‌بودیم اما صدور 2 پروانه ساخت فیلم اولی در این فصل باعث شد تا اوضاع نسبت به سال 93 بهتر باشد.

به گزارش رسیده،در حالی آخرین روز بهار 94 را سپری می‌کنیم که اخبار تولید در سینمای ایران همچنان برای هالی رسانه و مخاطبان جذاب است. بخشی از رونق تولید در سینما جدای از بحث فروش و امنیت سرمایه‌گذاری به تعداد پروانه‌های ساخت صادر شده برمی‌گردد که با نگاهی تطبیقی به پروانه‌های ساخت 94 و 93 شاهد هستیم که اگرچه در بهار 94 با کاهش در تعداد مواجه بوده‌ایم اما صدور 2 پروانه ساخت فیلم اولی باعث شد تا اوضاع در این مدت به مراتب بهتر از مدت مشابه سال 93 باشد.

براساس این گزارش، به طور کلی در بهار سال 93، 14 فیلم سینمایی موفق به دریافت مجوز ساخت شدند اما نکته قابل تامل این است که در اولین فصل بهار 93 هیچ فیلم اولی مجوز ساخت نگرفت در حالی که از مجموع 9 فیلمی که در بهار 94 پروانه ساخت گرفتند 2 فیلم اولی نیز دیده می‌شود.

نخستین پروانه ساخت سال 93 در تاریخ 3 اردیهبشت ماه صادر شد که در این روز «یک داستان اخلاقی» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی محمد علی سجادی، «آسمان آبی مادرم» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی علی قوی‌تن، «جزیره رنگین» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی خسرو سینایی و «رویای من برزیل» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی محمدحسین لطیفی از سازمان سینمایی مجوز ساخت دریافت کردند. در بهار 93 در مجموع 14 فیلم‌ «یک داستان اخلاقی» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی محمد علی سجادی،«آسمان آبی مادرم» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی علی قوی تن،«جزیره رنگین» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی خسرو سینایی، «رویای من برزیل» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی محمدحسین لطیفی، «سایه‌ات را قاب می‌گیرم» نوشته علیرضا معتمدی به تهیه کنندگی هدیه تهرانی و به کارگردانی ابراهیم شیبانی،«تصویرم در آینه نیست» نوشته مهرنوش عبدی به تهیه‌کنندگی داریوش بابائیان و به کارگردانی محمدرضا خاکی،«مبارک» نوشته بهروز واثقی ،به تهیه کنندگی علی نجفی امامی و به کارگردانی محمدرضا نجفی، «مذاکرات مستقیم آقای عبدی» نوشته علی شاه حاتمی به تهیه کنندگی جلال چاوشیان و به کارگرانی علی شاه حاتمی،«خاطرات شمال» نوشته علیرضا محمودی،به تهیه کنندگی محسن مسافر چی و به کارگردانی هوشنگ درویش پور،«مجانی» به نویسندگی ،تهیه کنندگی و کارگردانی محسن محسنی نسب، «شانس،عشق،تصادف» نوشته پیمان حمیدی، به تهیه کنندگی حسین فرحبخش و به کارگرانی آرش معیریان،«مشرف به کوچه بی نام» به نویسندگی، تهیه کنندگی و کارگردانی هاتف علیمردانی،«سرقت مردان خاکستری» به نویسندگی و کارگردانی امیر شهاب رضویان و تهیه کنندگی ناهید دل آگاه و «سایه» به نویسندگی سیروس رنجبر و کارگردانی مسعود نوابی و تهیه کنندگی بهنام شهیدی پروانه ساخت گرفتند که تنها 7 فیلم «آسمان آبی مادرم»، «جزیره رنگین»، «مبارک»، «مذاکرات مستقیم آقای عبدی»، «شانس،عشق،تصادف»، «مشرف به کوچه بی نام»(کوچه بی‌نام)، «سرقت مردان خاکستری» ساخته شدند و با جستجو درباره تولید 7 فیلم دیگر متوجه می‌شویم که تولید برخی از آنها در همان روزهای نخست صدور پروانه ساخت به دلیل فراهم نشدن سرمایه لازم منتفی شده است.

اما نخستین پروانه ساخت سال 94 در تاریخ 23 اردیبهشت صادر شده که در این تاریخ مسعود کرامتی، علی ژکان،«الفیدا» حسن نجفی و ابراهیم حاتمی‌کیا 4 کارگردان با تجربه‌ای هستند مجوز ساخت گرفتند که تنها پیش تولید هجدهمین فیلم حاتمی‌کیا به صورت جدی در حال انجام است. اما بهار 94 نیز شاهد شاهد صدور پروانه ساخت برای 9 فیلم «خاله قورباغه» به تهیه کنندگی فرشته طائرپور و کارگردانی مسعود کرامتی ،«و حتی یک کلمه هم نگفت» به نویسندگی نغمه ثمینی و کارگردانی و تهیه کنندگی علی ژکان،«الفیدا» به نویسندگی و کارگردانی حسن نجفی و تهیه کنندگی سید سعید سیدزاده، «بادیگارد» به نویسندگی ،کارگردانی و تهیه کنندگی ابراهیم حاتمی‌کیا، «نام من عشق است» به تهیه کنندگی و کارگردانی ناصر قهرمانی، «خانم بزرگ‌ها» به کارگردانی مسعود رشیدی و تهیه کنندگی جاوید خوشدل، «آه ای عبد الحلیم» به تهیه کنندگی فاطمه ابوالقاسمی و نویسندگی و کارگردانی احسان عبدی پور، «ربوده شده»به تهیه کنندگی جواد نوروز بیگی و نویسندگی و کارگردانی بیژن میرباقری، «تمرینی برای یک اجرا» به تهیه کنندگی، کارگردانی و نویسندگی محمدعلی سجادی بوده‌ایم که هرچند به لحاظ کمی کاهش داشته اما صدور 2 پروانه ساخت اولی باعث تمایز بهار 94 نسبت به بهار 93 شده است.

ارسال شده بوسيله fozhannews در مورخه : يكشنبه، 31 خرداد ماه ، 1394 (1246 مشاهده)
article912.html

اختتامیه پنجمین جشنواره فیلم شهر

0

اختتامیه پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم شهر آغاز شد مراسم اختتامیه پنجمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم شهر آغاز شد.

 خبرگزاری فوژان: اختتامیه پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم شهر آغاز شد

به گزارش رسیده آیین اختتامیه پنجمین جشنواره بین المللی فیلم شهر با حضور محمد باقر قالیباف «شهردار تهران»، محمود صلاحی «رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران»، تعدادی از سفیران و رایزن های فرهنگی کشورهای مختلف و تعدادی از چهره های برجسته و شناخته شده سینما در برج میلاد آغاز شد.

بر پایه این گزارش؛ داوران انجمن منتقدان و نویسندگان سینمایی ایران؛ برگزیدگان را از میان فیلم‌های

 امروز (به تهیه کنندگی و کارگردانی رضا میرکریمی،

«چهارشنبه 19 اردیبهشت» به تهیه کنندگی علی جلیلوند و کارگردانی وحید جلیلوند،

«دربند» (به تهیه کنندگی امیر سماواتی و کارگردانی پرویز شهبازی،

«رخ دیوانه» به تهیه‌کنندگی بیتا منصوری و کارگردانی ابوالحسن داوودی،

«شیفت شب» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی نیکی کریمی،

«نارنجی پوش» به تهیه کنندگی و کارگردانی داریوش مهرجویی برگزیدگان خود را انتخاب کرده‌اند

و تا پایان برگزاری این مراسم تندیس انجمن منتقدان به فیلم برگزیده اهدا خواهد شد. جشنواره بین المللی فیلم شهر که از 3 خرداد ماه در بخش های مختلفی با عنوان مسابقه سینمای ایران، بین الملل، آثار بلند ویئویی، مستند، مسابقه فیلم های کوتاه و....آغاز به کار کرده بود تا پایان امشب 12 خرداد ماه با معرفی آثار برگزیده به کار خود پایان می‌دهد.

ارسال شده بوسيله fozhannews در مورخه : پنجشنبه، 14 خرداد ماه ، 1394 (1321 مشاهده)
article907.html

"زن ها خاموش نیستن!"کلید می خورد!

10

"زن ها خاموش نیستن!" کلید می خورد!

 

خبرگزاری فوژان:با پایان نگارش فیلمنامه"زن ها خاموش نیستن!" به نویسندگی وکارگردانی فرید ولی زاده و تهیه کنندگی موسسه فوژان فیلم ، همزمان با درخواست پروانه ساخت این فیلم وارد مرحله پبش تولید شده وتا اوایل مرداد ماه این فیلم جلوی دوربین میرود.

 

سعید گلزار روایط عمومی پروژه اعلام کرد: فیلمنامه "زن ها خاموش نیستن!" بر اساس روایتی رئال باموضوع اجتماعی با پرداخت جدید و متفاوتی به حقوق زنان درجامعه می پردازد و در حال حاضر نگارش فیلم نامه با برسی کارشناسان حقوقی به پایان رسیده تابا صدور پروانه ساخت این فیلم برای حضور در جشنواره فجر امسال آماده گردد.

 لازم به ذکر است : بجز بازیگر نفش اصلی زن فیلم اکثر بازیگران وعوامل فیلم نیز از چهره های شناخته شده سینما خواهند بود. همچنین این فیلم بعد از فیلم های بلند ویدیویی "کمپ" و کارگردانی مشترک "تنها تر از من" ،سومین تجربه فیلمسازی این بازیگر در مقام کارگردانی و اولین تجربه ساخت فیلم سینمایی فرید ولی زاده در مقام کارگردان است که برای حضور در جشنواره فجر امسال آماده می شود .

تا کنون حضور محسن ملکی بعنوان طراح گریم ،آرش صادقی بعنوان عکاس ،محمد راستگوبعنوان مدیر تولید این پروژه ،مسجل گشته است و در هفته های آینده سایر عوامل نیز به گروه ساخت اضافه خواهند شد.

ارسال شده بوسيله fozhannews در مورخه : شنبه، 19 ارديبهشت ماه ، 1394 (2553 مشاهده)
article899.html

گزارش فروش فيلمهای روی پرده

0

اولين آمار فروش «من ديه گو مارادونا هستم»؛ شايد وقتی ديگر!

 

خبرگزاری فوژان: «ايرانبرگر» و «رخ ديوانه» ميلياردیهای خوشبخت در حالی فيلم سينمايی «من ديه گو مارادونا هستم» ساخته بهرام توکلی از چهارشنبه در ۱۲ سالن در شهرهای بزرگ نمايش خود را آغاز کرده است که دفتر پخش فيلم ارائه آمار فروش را به زمان ديگری موکول کرده است.

 به گزارش رسیده،فيلمهای اکران نوروزی هنوز بر پرده سينماها جا خوش کردهاند و همين امر باعث شده است که فيلمهای اکران دوم نوروزی فرصتی برای عرض اندام نداشته باشند. در این ميان فيلم «ایران برگر» (جعفری جوزانی) و «رخ دیوانه» (ابوالحسن داوودی) همچنان با فروش خوبی مواجه هستند. با تصویب شورای صنفی نمایش اکران آزاد از نيمه اول سال امکان پذیر شد و از این فرصت دفتر پخش فيلميران استفاده کرد.

 اميرقطبی مدیر فروش پخش فيلميران در گفت و گو یی فروش «ایران برگر» را همچنان خوب ارزیابی کرد و گفت: این فيلم شب گذشته (17 اردیبهشت) با فروش 62 ميليون تومان در تهران مواجه شد و جمع فروش فيلم در تهران به 2 ميليارد و 650 ميليون تومان رسيد و در شهرستان ها با فروش 1 ميليارد و 700 ميليون تومانی روبرو شده است. وی ادامه داد: جمع فروش فيلم به 4 ميليارد و 350 ميليون تومان رسيده است. قطبی در ادامه به فروش «قصه ها» اشاره کرد و گفت: فيلم از روز چهارشنبه با 9 سينما در گروه آزاد بر پرده سينماها رفت و ظرف این دو روز 56 ميليون تومان فروش داشته است. دفتر پخش هدایت فيلم نيز درباره آمار فروش «رخ دیوانه» گفت: فيلم در تهران با فروش 1 ميليارد و 730 ميليون تومان مواجه شده است و شهرستان ها به فروش 850 ميليون تومان دست یافته است. «رخ دیوانه» در تهران 29 سينما در اختيار دارد که شب گذشته با فروش 30 ميليون تومان در تهران روبرو شد و در شهرستانها فيلم 39 سينما در اختيار دارد. فيلم سينمایی «من دیه گو مارادونا هستم» ساخته بهرام توکلی نيز از روز چهارشنبه در 12 سالن سينما در شهرستانهای بزرگ به نمایش درآمد. دفتر قاب آسمان اعلام فروش فيلم را به زمان دیگری موکول کرد

ارسال شده بوسيله fozhannews در مورخه : شنبه، 19 ارديبهشت ماه ، 1394 (1376 مشاهده)
article898.html

حتمال افزایش 20 درصدی بلیت

5

حتمال افزایش 20 درصدی بلیت از نوروز سینما رفتن در سال 94 چقدر هزینه دارد؟

خبرگزاری فوژان ر شرایطی که دو سال متمادی است که قیمت بلیت سالن های سینما افزایش نیافته است، شاهد افزایش قیمت بلیت سینماها در نوروز 94 خواهیم بود. به گزارش خبرنگار سینمایی فارس، دو سال متمادی است که قیمت سالن‌های سینما افزایش نیافته است. با توجه به فروش خوب فیلم‌ها در نوروز سال 93 و افزایش مخاطب قیمت بلیت سینماها افزایش قیمت در نوروز 1394 خواهد داشت.

خبرگزاری فارس: سینما رفتن در سال 94 چقدر هزینه دارد؟

به گزارش رسیده،هزینه های نگهداری سالن های سینما افزایش یافته است و با تجهیز سالن ها به سیستم دیجیتال این هزینه‌ها تفاوت خواهد داشت از سوی دیگر قیمت حاملان انرژی هم افزایش داشته است اما در دو سال اخیر قیمت بلیت سینما هیچ افزایشی نداشته است این درحالی است که تهیه کنندگان و سینماداران به دلیل افزایش قیمت تولید و نگهداری سالن مصر هستند تا قیمت بلیت سالن های سینما افزایش یابد. در حال حاضر قیمت بلیت در سینماهای مدرن 6500 تومان، سینماهای ممتاز 5500 تومان، درجه یک 4500 تومان و درجه دو 3500 تومان است و با تمهیداتی که اندیشیده شده احتمالاً قیمت بلیت با افزایش 20 درصدی همراه خواهد شد و افزایش قیمت در نوروز 1394 اجرایی می شود. به نظر می رسد اگر رویه‌ای که در جشنواره فیلم فجر اتفاق افتاد در مورد تمام ایام سال لحاظ شود می تواند موفق عمل کند و مخاطب هم به درستی از سالن های سینما بهره ببرد و دیدن فیلم را تنها معطوف به شبکه نمایش خانگی نکند. در جشنواره فیلم فجر قیمت بلیت ها در سالن های مدرن با سالن درجه یک و ممتاز همچنین مناطق مختلف تفاوت داشت. این برنامه‌ریزی توجه مخاطبین سینما را به خود جلب کرد و باعث شد مخاطب از سالن‌های سینما در مناطق مختلف استفاده کند و از همه ظرفیت ها در ایام جشنواره استفاده شد. اگر تدبیری اندیشیده شود تا در ایام سال روزهای شنبه تا چهارشنبه قیمت بلیت با دو روز آخر هفته متفاوت باشد، افزایش قیمت بر روی ریزش مخاطب تاثیرگذار نخواهد داشت. اما اگر بدون توجه و بی برنامه قیمت بلیت سینماها افزایش یابد ممکن است برروی مخاطبین تاثیرگذار باشد و بار دیگر شاهد قهرمخاطب با سالن های سینما باشیم.

ارسال شده بوسيله fozhannews در مورخه : شنبه، 22 فروردين ماه ، 1394 (1501 مشاهده)
article895.html

اکران عزتمندفیلم «محمد(ص)»

0

بایدها و نبایدهای اکران عزتمند و موفق فیلم «محمد(ص)»

خبرگزاری فوژان:چند سالی است نه تنها ایرانی‌ها بلکه جهانیان و علی الاقل مسلمانان با تمام هجمه‌های ناجوانمردانه منتظرند تا فیلم «محمد(ص)» مجیدی را ببینند اما سوال این است که حضور جهانی این فیلم در ابعاد اکران و جشنواره‌ای باید چگونه باشد.

 لوگو فیلم محمد رسول الله مجید مجیدی

 فارس ـ سجاد اسلامیان: چند سالی است نه تنها ایرانی‌ها بلکه جهانیان و علی الاقل مسلمانان با تمام هجمه‌های ناجوانمردانه منتظرند تا فیلم «محمد(ص)» مجید مجیدی رخ بر پرده نقره‌ای بکشد. این فیلم اما نهایتا برای عده‌ای از اصحاب هنر و رسانه در پایان روزهای جشنواره فجر سی‌وسوم اکران شد و به گواه آنان چنین خدشه‌هایی وارد نشده و نگرانی‌ها برطرف شده است. پس از آن و در پایان سال 93 خبری آمد که می‌گفت: مجید مجیدی کارگردان و محمد مهدی حیدریان مدیر پروژه فیلم محمد رسول الله (ص) خبر از تلاش برای اکران مناسب داخل و خارج فیلم داده‌اند. اما تلاش برای حضور جهانی فیلم «محمد(ص)» مجیدی پیش از جشنواره فجر آغاز شده بود آن هم در بعد جشنواره‌ای؛ قرار بود فیلم به جشنواره بین‌المللی برلین برود که نه به دلایل سیاسی که به دلایل فنی از این حضور بازماند. مجیدی همان زمان به روزنامه شرق گفته بود: قرار بود فیلم در این جشنواره حضور داشته باشد با‌این‌حال از آنجا که کار میکس تمام نشده بود این اتفاق نیفتاد و فیلم از بخش رقابت بازماند. مباحث سیاسی در غیبت فیلم در جشنواره برلین دخیل نبوده است. گویا دستی از غیب فیلمی که درباره پیامبر اکرم(ص) ساخته شده را از حضور در جشنواره‌ای که علیه اسلام و ایران اقدام می‌کند بازداشته است تا این فیلم منزه از جوایز این چنینی باشد. چه اینکه بعدها شایعه حضور فیلم در جشنواره بین‌المللی فیلم کن به گوش رسید که اگرچه هنوز فیلم‌های این جشنواره اعلام نشده است اما بعید است به دلیل توهین‌های فرانسوی‌ها به پیامبر اعظم(ص) به‌ویژه در حادثه «شارلی‌ابدو» دست‌اندرکاران و سازندگان فیلم آن را به جشنواره کن ارسال کرده باشند. جشنواره‌ای که در طول سال‌های گذشته غیراخلاقی‌ترین فیلم‌ها را که بعضا ترویج همجنس‌گرایی است، تشویق کرده و جایزه داده است و حضور فیلمی درباره پیامبری که «کامل‌کننده مکارم اخلاق» است در لیست جایزه‌گرفته‌ها از چنین جشنواره‌ای نقض غرض فیلم و سازندگان آن خواهد بود. باید گفت در کل تلاش برای حضور جشنواره‌ای فیلم «محمد(ص)» مجید مجیدی در جشنواره‌های مطرح جهانی که اکثرا سابقه سیاه تشویق فیلم‌های ضداسلامی و ضداخلاقی را داشته‌اند روا نباشد که امیدواریم چنین اتفاقی صورت نگیرد. اما حضور جهانی یک فیلم مهم‌تر از آنکه حضور جشنواره‌ای باشد حضور در سینماها و اکران بین‌المللی است؛ چیزی که گویا دغدغه سازندگان آن نیز بوده است. مجیدی خود در ابتدای بهمن 93 گفته بود: پس از اولین نمایش فیلم محمد (ص) در ایران، برنامه‌ریزی شده است تا نسخه میکس صدای بین‌المللی آن در اسفند ماه برای نمایش‌های جهانی آماده شود. هر چند اسفندماه گذشت و خبری از اکران جهانی آن نشد اما ضروری است برای حضور جهانی این فیلم نیز تمهید ویژه‌ای اندیشیده شود چه اینکه در اواخر اسفند عنوان شد برای اکران داخلی و خارجی «بناست کمیته اکران این فیلم در شرکت سینمایی نور تابان که علاوه بر مالکیت و تهیه‌کنندگی، پخش فیلم را هم به عهده دارد تشکیل و پیش‌بینی‌های لازم را انجام دهند». نکته مهم اما در این بین آن است که پخش بین‌المللی فیلم «محمد(ص)» مجیدی را چه شرکت‌هایی برعهده خواهند داشت؟ پیشتر و در نیمه آذر 93 بود که روزنامه جوان از شایعاتی گفت و نوشت: «برخی شنیده‌های ما حکایت از احتمال ورود کمپانی‌های امریکایی چون «‌پارامونت پیکچرز» و «سونی» به بازار نمایش بین‌المللی این فیلم در دنیا دارد». مجیدی خود در نیمه دی ماه 93 در نشست خبری فیلمش در این باره گفت: هنوز هیچ تصمیمی برای حضور جهانی فیلم گرفته نشده البته تمهیداتی توسط شرکت نور تابان گرفته شده که باید ببینیم در چه سیاستی اکران جهانی فیلم می‌شود و بزودی اعلام خواهد شد اما هیچ مذاکره رسمی با هیچ کمپانی خارجی نداشته‌ایم اما از چندین کمپانی معتبر بخصوص سونی تقاضا برای دیدن فیلم را داشته‌ایم. اما چون فیلم هنوز آماده نشده تصمیمی در این زمینه نگرفته‌ایم. بنابر این گزارش، مسلما اکران بین‌المللی و موفق فیلم «محمد(ص)» مجید مجیدی ضروری است؛ به‌ویژه با تحریم‌های پیش‌دستانه جریان‌های عربی و تلاش جریان‌های غربی و صهیونیستی برای قرار دادن این فیلم به عنوان محمل جدیدی برای اسلام‌هراسی و نشان دادن اختلافات شیعه و سنی و عقب‌ماندگی مسلمانان. اما یک سوال جدی که در این بین وجود دارد این است که آیا فیلمی که درباره پیامبر اکرم(ص) ساخته شده شایسته است توسط کمپانی‌های مشهوری که سردمداری صهیونیست‌ها بر آنها برهمگان آشکار است اکران جهانی شود؟ در این بین باید به این سوال هم پاسخ داد که در میانه قدرت‌نمایی کمپانی‌های بزرگ هالیوودی در پخش جهانی فیلم‌های سینمایی، چه توانی وجود دارد که بتواند یک اکران بین‌المللی و موفق را برای فیلم «محمد(ص)» مجید مجیدی تضمین کند؟ در پاسخ، نخست باید به این واقعیت معتقد بود که فیلم بزرگی چون فیلم «محمد(ص)» می‌تواند جایگاه سینمای ایران در اکران بین‌المللی را تقویت کند و تاسیس یک شرکت پخش بین‌المللی ایرانی به بهانه اکران جهانی فیلم مجیدی می‌تواند بستری مناسب را برای اکران بین‌المللی فیلم‌های ایرانی در آینده فراهم کند. چه اینکه داستان فیلم جدا از جذابیت‌های بصری موجود در فیلم «محمد(ص)» و کست بین‌المللی اثر، می‌تواند در جذب مخاطب بین‌المللی کمک شایانی داشته باشد و شرکت ایرانی که پخش بین‌المللی فیلم را برعهده گرفته چنان قدرتمند کند که بتواند در آینده اکران خوبی برای دیگر فیلم‌های ایرانی در سطح جهانی فراهم آورد. نکته دوم در این بین این است که تجربه فیلم «مصائب مسیح» ساخته «مل گیبسون» در اکران جهانی می‌تواند الگوی عمل کمیته اکران بین‌المللی فیلم «محمد(ص)» مجیدی باشد. چه اینکه در سال 2004 و پس از تولید فیلم «مصائب مسیح»، این فیلم توسط اکثر کمپانی‌های هالیوودی صهیونیستی بایکوت شد و برای اکران بین‌المللی آن، شرکت کمتر شناخته شده «آیکون اینترتینمنت اینترنشنال» اقدام کرد و توانست اکران بین‌المللی خوبی برای فیلم ایجاد کند. این فیلم در آمریکا هم توسط غول‌های بزرگ هالیوودی چون «‌پارامونت پیکچرز» و «سونی» اکران نشد و شرکت ناشناسی به نام «نیومارکت فیلمز» اکران شد و در نهایت فیلمی که با بودجه 30 میلیون دلاری ساخته شده بود توانست بیش از 611 میلیون دلار درآمد کسب کند.

ارسال شده بوسيله fozhannews در مورخه : شنبه، 22 فروردين ماه ، 1394 (1340 مشاهده)
article894.html

فهرست ۵ فیلم اکران نوروزی مشخص شد

0

فهرست ۵ فیلم اکران نوروزی مشخص شد
فیلم‌های سینماگران نوروز ۹۳ در اولویت دوم اکران نوروز ۹۴
/ آغاز اکران از ۱۳ اسفند

خبرگزاری فوژان:در حالی که اکران نوروز ۹۴ از ۱۳ اسفندماه آغاز می‌شود، فهرست غیررسمی ۵ فیلم قطعی اکران نوروزی مشخص شده است.

 
به گزارش رسیده، فیلم‌های سینمایی «ایران‌برگر» ساخته مسعود جعفری جوزانی، «رخ دیوانه» ساخته ابوالحسن داوودی و «دوران عاشقی» علیرضا رئیسیان متقاضی اکران نوروز 94 هستند که اکران این آثار در نوروز 94 قطعی شده است.

همچنین فیلم‌های سینمایی «ماهی سیاه کوچولو» ساخته مجید اسماعیلی، «طعم شیرین خیال» کمال تبریزی، «روباه» بهروز افخمی و «من دیه‌گو مارادونا هستم» ساخته بهرام توکلی نیز متقاضی اکران نوروز هستند که در این میان فیلم‌های «ماهی سیاه کوچولو» و «روباه» احتمال بیشتری برای نمایش در نوروز 94 دارند.

براساس این گزارش، 5 فیلم سینمایی نوروز 94 در صورتیکه آمادگی کامل برای آغاز نمایش داشته باشند می‌توانند از 13 اسفند ماه اکران خود را آغاز کنند، و همچون آئین نامه اکران نوروز 93 دو هفته باقی مانده تا پایان سال 93 جزو هفته‌های فروش این فیلم‌ها حساب نمی‌شود.

همچنین غلامرضا فرجی سخنگوی شورای صنفی نمایش در خصوص چینش اکران اول نوروز تاکید کرد: برای رعایت عدالت در اکران این احتمال وجود دارد که طبق تصمیم‌ اعضای شورای صنفی نمایش فیلمسازانی که سال 93 اکران نوروزی را در اختیار داشتند، اولویت اکران اول نوروز نباشند و سایر فیلم‌ها در اولویت نخست قرار گیرند اما فیلم‌های این فیلمسازان می‌توانند برای اکران دوم نوروز 94 اقدام کنند.

ارسال شده بوسيله fozhannews در مورخه : دوشنبه، 11 اسفند ماه ، 1393 (1270 مشاهده)
article892.html
تعداد اخبار: 733 (74 صفحه | قابل نمايش: 10)
[ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 ]
آخرين اخبار
· پروانه ساخت براي دو فيلم جديد[ 0 نظر - 294 مشاهده ]
· اختیارات ویژه به صنف تهیه گنندگان[ 0 نظر - 226 مشاهده ]
· تكرار افتخارآفرینی شهرام مكري[ 0 نظر - 1033 مشاهده ]
· صدور مجوز ساخت براي 8 فيلم[ 0 نظر - 383 مشاهده ]
· سخنراني شهرام مكري در ونيز[ 0 نظر - 343 مشاهده ]

[ موارد بیشتر در بخش اخبار و تازه ها ]
برترین مطلب روز
تاکنون مطلبی به عنوان مطلب پربیننده انتخاب نشده است .
جشنواره جهانی فجر

 

اکران و فروش
مطالب گذشته
پنجشنبه، 16 مرداد ماه
· «باباسیبیلو»كرونا گرفت
يكشنبه، 12 مرداد ماه
· آرام گرفتن خسرو سينما در كنار ياران
دوشنبه، 6 مرداد ماه
· «گشت ارشاد۳» در پایان راه
· جابحايي هاي قريب الوقوع
جمعه، 27 تير ماه
· فیلم سینمایی "پلاسما"در راه تولید
سه شنبه، 24 تير ماه
· صدور پروانه های ساخت و نمایش این هفته
يكشنبه، 15 تير ماه
· صدور مجوز ساخت براي 2فيلم
پنجشنبه، 12 تير ماه
· سیروس گرجستانی درگذشت
· صدور مجوز نمايش براي مسعود كيميايي
چهارشنبه، 11 تير ماه
· تكميل كست بازیگران فیلم «صحنه‌زنی»

مطالب قدیمی تر
لینک دوستان

اخبار اختصاصی سینمای ایران-فوژان نیوز

تمام لينك ها


لينكستان

cinema organization


FozhanFilm.Co


Honar Credit Fund


cinema ticket


khane cinema


aecinema


cic


icn


هفته نامه جهان سينما

ماهنامه فيلم

  

مجله دنياي تصوير
  
محصول فوژان فيلم

محصول فوژان فيلم

کانال هاي ما
   
اولين پایگاه تخصصي سینمای ایران
 
::  Home  ::  Downloads  ::  Your_Account  ::  Forums  ::

:: Copyright 2008 www.Fozhannews.com All rights reserved ::