اخبار اختصاصی سینمای ایران-فوژان نیوز  
  Create an account
منوی اصلی
مطالب خبرگزاری
بخش خبری
دیگر بخشها
امکانات سایت
تماس با ما
درباره ما
جستجو


روی آگهی کیلک کنید

 فراخوان بازیگری

پیغام کوتاه

فقط کاربران عضو سايت ميتوانند پيغام کوتاه ارسال نمايند لطفا وارد سيستم شويد يا اينکه عضو شويد.
نظرسنجی
برترين هاي ماه از نظر شما:

فیلم:
فیلم:
فیلم:
بازیگر:
بازیگر:
بازیگر:
بازیگر:نتایج
نظرسنجی ها

تعداد آراء 689
محصول فوژان فيلم
فوژان فیلم

محصول فوژان فيلم
محصول فوژان فيلم
AIFIC

آیفیک

محصول فوژان فيلم

هفته فیلم رخشان بنی‌اعتماد در تونس

0

 
هفته فیلم رخشان بنی‌اعتماد در تونس برگزار می‌شود

خبرگزاری فوژان:برگزاری هفته فیلم رخشان بنی‌اعتماد سینماگر ایرانی در تونس، یکی از تصمیماتی بود که در دیدار رئیس سازمان سینمایی با نمایندگان سینمای این کشور گرفته شد.

 

به گزارش رسیده، حجت الله ایوبی در دیدار با اعضای انجمن دوستی سینمایی تونس بر لزوم ارتباط بیشتر بین سینمای دو کشور تاکید کرد و در این جهت آشنایی با سینماگران شاخص ایرانی و انتقال تجربیات آن ها را امری تاثیرگذار دانست.

بر پایه این گزارش علاوه بر رخشان بنی اعتماد کارگردان سینمای ایران، حبیب ایل بیگی مدیر عامل انجمن سینمای جوانان ایران و آرش امینی مدیر کل امور بین الملل سازمان سینمایی از دیگر حاضران دراین نشست بودند که در این جلسه تصمیماتی درخصوص همکاری های بیشتر سینمای ایران و تونس در حوزه های مربوط به خود اتخاذ کردند.  

ارسال شده بوسيله fozhannews در مورخه : سه شنبه، 10 تير ماه ، 1393 (1229 مشاهده)
article846.html

پایان مراحل فنی فیلم "بار بارا"

0

پایان مراحل فنی فیلم مستند "بار بارا" به کارگردانی "فاطمه فاضلی"

خبرگزاری فوژان: مراحل فنی فیلم "بار بارا"با مو ضوع تأثیر اقتصادی و فرهنگی عروسک "باربی" به کارگردانی فاطمه فاضلی به پایان رسید.

  

به گزارش رسیده، کارگردان مستند"بار بارا" به تهیه کنندگی مهدی مطهر در خصوص این فیلم عنوان کرد:مراحل فنی ،تدوین و موسیقی  فیلم مستند  "بار بارا" با  پردازش  تأثیر اقتصادی و فرهنگی عروسک "باربی" بروی جامعه  به پایان رسیده است .

فاضلی در ادامه گفت:ساخت مستد دیگری  با عنوان "لال عاریس "قدیمی ترین عروسک ایرانی که برگرفته از فرهنگ اصیل و بومی ایل بختیاری و مراسم آیینی که همراه با این عروسک می باشد را نیز به پایان رسانده ام. 

لازم بذکر است:فاطمه  فاضلی در سمت" منشی صحنه"  بیش از 50فیلم سینمایی و ویدیویی در کارنامه خود داشته که  می توان به شاخص ترین آن "دربند"،"چک" و"پریدن از ارتفاع کم" اشاره کرد.

ارسال شده بوسيله fozhannews در مورخه : سه شنبه، 10 تير ماه ، 1393 (1304 مشاهده)
article844.html

امکان حذف موسسه رسانه‌های تصویری

0

امکان حذف موسسه رسانه‌های تصویری از چارت سازمان سینمایی وجود دارد؟
مسافر: برای انحلال رسانه‌های تصویری باید دلایل منطقی وجود داشته باشد،نمی‌دانم چرا بخش خصوصی اصرار به حذف موسسه دارد

خبرگزاری فوژان:مدیرعامل موسسه رسانه‌های تصویری در خصوص صحبت‌های امروز وزیر ارشاد مبنی بر امکان انحلال این سازمان گفت: برای انحلال رسانه‌های تصویری باید دلایل منطقی وجود داشته باشد.

خبرگزاری فارس: مسافر: برای انحلال رسانه‌های تصویری باید دلایل منطقی وجود داشته باشد/ نمی‌دانم چرا بخش خصوصی اصرار به حذف موسسه دارد 

به گزارش رسیده ،حسین مسافر آستانه در گفت‌وگو یی با اشاره به اینکه صحبت‌های امروز وزیر ارشاد مبنی بر امکان انحلال موسسه رسانه‌های تصویری نیاز به تامل و مطالعه دارد گفت: فکر می‌کنم صحبت‌های وزیر ارشاد به درستی منتقل نشده است و برداشت شخصی من این است که آقای جنتی از بیان این صحبت‌ها قصد تغییر رویکرد در وظایف رسانه‌های تصویری بر اساس شرایط و مقتضیات روز را داشتند.

وی افزود: من فکر می‌کنم با توجه به دیجیتال شدن صنعت سینما ضرورت وجودی موسسه رسانه‌های تصویری به عنوان بازوی سازمان سینمایی در عرصه نمایش خانگی بیش از پیش شده است البته تصمیم وزیر ارشاد مقدم بر همه چیز است و اگر نظر ایشان به صراحت بر انحلال موسسه‌ای باشد باید این موضوع مورد بررسی قرار گیرد.

مدیرعامل موسسه رسانه‌های تصویری در پاسخ به این سوال که آیا امکان حذف این موسسه از چارت سازمان سینمایی وجود دارد یا خیر گفت: خیر امکان حذف موسسه به راحتی وجود ندارد چرا که این موضوع نیاز به بررسی دارد و باید دلایل درستی برای ادامه و عدم ادامه فعالیت‌ها عنوان شود و سپس این دلایل در هیأت امنا مورد بررسی قرار گیرد و هیأت امنا در نهایت رای به ادامه فعالیت و یا عدم ادامه فعالیت‌ موسسه بدهد.

مسافر آستانه خاطرنشان کرد: البته برداشت شخصی من از صحبت‌های وزیر ارشاد این است که این صحبت‌ها حکم تلنگری را دارد برای اینکه موسسه بتواند خود را با ضرورت‌های موجود تطبیق دهد و سپس خود را با شرایط جدید تثبیت کند.

وی همچنین در پاسخ یه این سوال که چه اتفاقی افتاده است که بخش خصوصی تمایل به حذف موسسه رسانه‌های تصویری دارد گفت: البته این موضوع بحث چندان جدیدی نیست و بخش خصوصی سالهاست اصرار بر حذف موسسه دارد چرا که نگاه بخش خصوصی به موسسه رسانه‌های تصویری نگاه رقابتی است و به همین دلیل به عناوین مختلفی سعی در حذف موسسه داشته و دارد و این نگاه بیشتر به جهت تامین یک سری منافع اقتصادی بوده است اما از آنجایی که دولت همیشه به نبال منافع فرهنگی است رسانه‌های تصویری را به عنوان یک زیرمجموعه برای حفظ منافع فرهنگی نگاه می‌کند و نگاه آقای ایوبی به عنوان رئیس سازمان سینمایی نیز تقویت و حفظ موسسه برای کمک به منافع فرهنگی بوده است.

وی در پاسخ به این سوال که سال قبل در گفت‌وگو یی عنوان کرده بود که موسسه قصد ندارد پاگیر بخش خصوصی شود و چه اتفاقی در یک سال اخیر افتاده است که بخش خصوصی دوباره اصرار بر حذف رسانه‌های تصویری داشته‌اند گفت: واقعا از مطرح شدن چنین تقاضایی تعجب می‌کنم چرا که تاکنون تعامل خوبی با بخش خصوصی داشته‌ایم و بارها شخصا با مسئولان اتحادیه ویدئو _ رسانه و مدیران شرکت‌های خصوصی جلسه داشته‌ام و علت مجدد تکرار تقاضای کهنه را متوجه نمی‌شوم چرا که همواره تعامل خوبی داشته‌ایم و همه جا سعی کرده‌ایم منافع اقتصادی بخش خصوصی را حفظ کنیم.

مسافر آستانه در خاتمه در پاسخ به این سوال که آیا با توجه به اظهار‌نظر وزیر فعالیت‌های موسسه به حالت تعلیق در خواهد آمد یا خیر گفت: خیر فعالیت‌های موسسه همچنان با قدرت ادامه پیدا می‌کند و برای اجرای برنامه‌های پیش رو از جمله دومین جشنواره فیلم‌های ویدئویی یاس فعالیت خود را ادامه می‌دهد.

ارسال شده بوسيله fozhannews در مورخه : يكشنبه، 18 خرداد ماه ، 1393 (1202 مشاهده)
article838.html

حضور فرید ولی زاده در دو فیلم

0

بازی در دو فیلم"ترمز" و "من سه ساله سی سال دارم"در سال جدید      
 
حبرگزاری فوژان:فرید ولی زاده: امیدوارم با توجه به نزدیک شدن به بازی‌های جام جهانی، سینما روزهای سختی را پیش رو نداشته باشد.  
 
 
 
به گزارش رسیده ،فرید ولی زاده بازیگر و کارگردان در گفتگو یی با باشگاه خبر نگاران گفت: در دو فیلم سینمایی "من سه ساله، سی سال دارم" و "ترمز" در سال جدید بازی می‌کند، امیدوارم امسال با توجه به نزدیک شدن به بازی‌های جام جهانی و بازی‌های آماده سازی تیم‌های راه یافته و حضور تیم ملی در این رویداد مهم، مخاطبان این حوزه و تمام دوستداران سیما حتی المقدور از حمایت و دیدن فیلم‌ها چه قبل از شروع این مسابقات و چه پایان دست بر ندارد تا سینما روزهای سختی را در پیش رو نداشته باشد.
 
شایان ذکر است:‌فیلم سینمایی "وام عسل" با بازی این بازیگر آماده نمایش است.
 
"وام عسل" قصه محمود ویزوتور پخش فیلم‌های نمایش خانگی است که با دریافت وام برای بردن همسرش به ماه عسل با مشکلاتی روبرو می‌شود.

فرید ولی زاده، علیرضا  اوسیوند، حدیثه تهرانی، محمد شیری، مهدی امینی خواه، خشایار راد، شهین تسلیمی، حسین سلیمانی، کیمیا بابائیان، کیانوش گرامی و سحر قریشی ایفا گر نقش‌های این فیلم هستند.

ارسال شده بوسيله fozhannews در مورخه : چهارشنبه، 3 ارديبهشت ماه ، 1393 (1353 مشاهده)
article834.html

پرستویی تهیه کننده جدید سینما

0

پرستویی: اگر تهیه‌کننده شدم دلیلش نابسامانی وضعیت سینمای ایران است

خبرگزاری فوژان:پرویز پرستویی تهیه کننده فیلم سینمایی«شب، بیرون» گفت: اگر اسم من به عنوان تهیه کننده در این فیلم است دلیلش نابسامانی وضعیت سینمای ایران در چهار سال گذشته است و اگر همه چیز سر جای خود بود آن وقت همه چیز آن طور که باید، اتفاق می افتاد.

 

به گزارش رسیده،در ابتدای این نشست کاوه سجادی حسینی، پرویز پرستویی تهیه کننده فیلم سینمایی«شب، بیرون» درباره حضور خود به عنوان تهیه کننده در این فیلم گفت: فکر می کنم تنها کسی که اینجا حضور اضافه دارد من هستم، دوستان دیگری باید اینجا می بودند، اگر اسم من به عنوان تهیه کننده در این فیلم است دلیلش نابسامانی وضعیت سینمای ایران در چهار سال گذشته است و اگر همه چیز سر جای خود بود آن وقت همه چیز آن طور که باید، اتفاق می افتاد.

وی ادامه داد: این فیلم معنای کار گروهی است و من واقعا دیدم که مفهوم کار گروهی و تیم وُرک در این کار وجود دارد، تمام افرادی که در ساخت این فیلم حضور داشتند، با دل خود آمدند و در این فیلم حضور پیدا کردند، کارگردان فیلم و همسر او سهیلا گلستانی آنچه که در توان داشتند گذاشتند و تلاش کردند تا این فیلم را بسازند.

پرستویی خاطر نشان کرد: این فیلم به سختی ساخته شد، فیلم حتی شرایط این را نداشت که بتواند مجوز ساخت دریافت کند، و بالاخره فیلم سال گذشته توانست در بخش نوعی تجربه جشنواره فیلم فجر حضور یابد.

از یک مقطعی از من خواسته شد که اسمم به عنوان یک تهیه کننده در این فیلم عنوان شود، و در واقع اسم من به عنوان یک تهیه کننده صوری است، شاید حضور فیزیکی بیهوده‌ای در اینجا دارم و سعی کردم تا آنجایی که می توانم کمک کنم که این فیلم حداقل به بایگانی سپرده نشود که البته هنوز سرنوشت مشخصی وجود ندارد اما تلاش می کنیم که فیلم بایگانی نشود.

پرستویی ادامه داد: من کاری نکردم و تمام اسم هایی که در تیتراژ دیده شد همه تلاش کردند و سعی کردند سهم خود را ادا کنند و من به عنوان کسی که سه دهه در سینما کار کرده ام، کمتر دیدم یک گروه با وجود افراد صاحب نام این اینطور خالصانه و بدون چشم داشت و آن هم در زمان بحران سینما ساخته شود. این فیلم زمانی که همه زیر پای هم را خالی می کردیم،زمانی که خانه سینما بسته بود، سینمایی وجود نداشت و به قهقرا می رفت این حرف را که 2 ساعت به تماشای آن نشستیم وحرف گیرایی است را بزند.

کاوه سجادی حسینی کارگردان این فیلم درباره دلایل عدم حضور این فیلم دربخش مسابقه سینمای جشنواره فیلم فجر گفت: دلیل خاصی به ما اعلام نشد، احساس می کنم که انتخاب فیلم ها از بین درام خانوادگی، قصه گو که این فیلم این فاکتور ها را ندارد بیشتر است، این فیلم سعی می کند بیشتر با سینما دست و پنجه نرم کند اما فیلم هایی انتخاب می‌شود که سمت و سو و خصیصه های تلویزیونی در آن بیشتر از خصیصه های سینمایی مشهود است؛ عدم انتخاب این فیلم بیشتر سلیقه ای است و شاید اگر هیئت انتخاب دیگری بود فیلم انتخاب می‌شد.

وی ادامه داد: اگر پرویز پرستویی نبود در همان بخش نوعی تجربه هم نمی توانستیم شرکت کنیم، 4 سال تلاش کردم تا پروانه ساخت دریافت کنم اما نشد و فیلم را بدون پروانه ساخت تولید کردیم.

وی در ادامه اظهار داشت: تلاش کردم فیلمنامه ای بنویسم که نیاز به بودجه کلان و سرمایه گذار نداشته باشد و از دوستان استفاده کردم تا بتوانم فیلم را به سر انجام برسانم و با حضور پرویز پرستویی فیلم در قفسه باقی نماند.

در ادامه سهیلا گلستانی بازیگر این فیلم گفت: ما سعی کردیم شکل متفاوتی از آنچه امروز در سینمای ایران در حال انجام است را به تصویر بکشیم و طبق نظر کاوه سجادی حسینی، از یک ماه پیش از شروع فیلمبرداری تمرین را شروع کردیم، امیدوارم که حقیقت زندگی در فیلم جریان داشته باشد.

وی همچنین درباره همکاری با همسرش کاوه سجادی حسینی گفت: همه کسانی که با همسرانشان کار می کنند سختی آن را حس می کنند، این سختی به این دلیل است که آنچه از گفتنش به همکاران در طول کار پرهیز می شود در روابط کاری همسران بیان می شود که البته اشکالی ندارد، همکاری با نزدیکان نه تنها امتیاز ویژه ای ندارد بلکه سختیهای بیشتری دارد.

در ادامه هوتن شکیبا بازیگر این فیلم گفت: زمان شروع فیلم سعی کردیم به یک چهار چوب قانع نشویم و ببینیم که چه اتفاقی در طول ساخت می افتد، من این فیلم را اولین بار بود که دیدم، ما شرایط سختی داشتیم، و تک و تنها بودیم، که این امر باعث فشار روی گروه بود، اگر شرایط بهتر بود و دستمان باز بود می شد کار خیلی بهتری شود.

حسام محمودی یک دیگر از بازیگران این فیلم با اشاره به حضور پرویز پرستویی در کنارش گفت: حس می کنم خدا من را خیلی دوست دارد چون امروز کنار مردی نشسته ام که تمام عمر قهرمان من بوده و همیشه این حسرت را داشتم بتوانم یک پلان مانند او بازی کنم.

وی ادامه داد: دقیق ترین جمله ای که در وصف پرویز پرستویی شنیده ام از زبان رضا میرکریمی بود که گفت: «پرویز پرستویی تمام نشدنی» این برای من افتخار بزرگی است که امروز اینجا نشسته ام و می خواهم همگی شما را دراین احساس خوب شریک کنم.

وی درباره تجربه کار با این گروه گفت:  موضوع جذاب این فیلم این است، سهیلا گلستانی و کاوه سجادی حسینی افراد صادقی هستند و زمانی که با آن ها نان و نمک می خوری نمی شود به آن ها نه گفت و اگر 17 ساعت در روز کار کنی لذت بخش می شود.

وی ادامه داد: در این کار فضا بسیار صمیمی بود که این از روحیه همدلی افراد گروه می آمد و آن حس تنهایی باعث شد تا همه فکر کنیم که این فیلم باید ساخته شود.

در ادامه پرویز پرستویی درباره نقش سینمای مستقل در آینده سینمای ایران خاطر نشان کرد: این موضوع بحث طولانی ای را می طلبد و من مدتی است که سعی کردم کمی کنار بکشم، فکر کردم بعد از حضور دولت یازدهم اتفاقات خیلی خوبی در جشنواره می افتد و چند باری هم احساسم را در ایام جشنواره بیان کردم.

او ادامه داد: من بعد از سه دهه کار در سینما سرد و گرم سینما را چشیده ام و با افراد نامی این مملکت به عنوان ستون های این سینما کار کرده ام، نمی دانم شاید فضایی موجود نیست که آنچه در دلم می گذرد را به راحتی بیان کنم اما آنچه مشخص است و حس میکنم این است که تعلق خاطر بیشتری به نسل امروز مانند کاوه سجادی حسینی و امثال او در سینما پیدا کرده ام.

وی با اشاره به اینکه فضای تجربه در کارهای مستقل جاری است گفت: من درِ تجربه را برای خود باز گذاشته ام و اگر روزی فکر کنم بازیگر شده ام روز پایان کار من است و همچنان می خواهم تجربه کنم، واقعیت این است که مجال تجربه در کارهای دیگر پیش نمی آید و این فضا در کارهای مستقل جاری است، آنچیزی که در این فضا اتفاق می‌افتد برای من که تربیت شده تئاتر هستم، سینمای جلوتری به حساب می آید.

در ادامه کاوه سجادی حسینی با اشاره به اینکه، قرار نیست ما جای کسی را بگیریم، گفت: اگر نسل قدیم از ما ترسی نداشته باشند، رشد و پویایی در سینما به وجود می آید و سینمای پایدار تر می ماند.

وی درباره اکران این فیلم گفت: در تلاشیم که این فیلم را در گروه هنر وتجربه نمایش دهیم تا فیلم حداقل دیده شود و ارتباط خود را با تماشاگر برقرار کند.

وی درباره ایده این فیلم گفت: دیدن دو پسر و یک دختر در خیابان من را به یاد فیلم «ژول و جیم» انداخت. این فیلم را دوباره دیدم و می خواستم یک «ژول و جیم» جدید را طراحی کنم.

وی درباره سختی های فیلمبرداری در شهر تهران گفت: ما مجوز فیلم کوتاه داشتیم و می توانستیم در شهر فیلمبرداری کنیم، 35 ساعت فیلمبرداری کردیم که البته سختی هایی مانند سوختن موتور ماشین تا مسائل دیگر داشتیم.

سهیلا گلستانی درباره تفاوت بازی هایش و جنس اجرا در این فیلم گفت: امیدوارم واقعا این تفاوت برای عموم تماشاچیان به وجود آمده باشد، این شکل از بازی سلیقه شخصی من است و موردی که راه من را باز تر می کرد شناخت دقیق تر کارگردان بر روی حال و هوای من بود و این فضا را برای من باز گذاشت.

وی با انتقاد از فیلمسازانی که بازیگر را تنها ابزاری برای پیاده سازی تفکرات خود می دانند تصریح کرد: برخی کارگردانان بخش مولف بازیگر را مد نظر قرار نمی دهند اما در این فیلم ما حداقل آزادی را داشتیم که درباره بازی حرف بزنیم و گفتگو کنیم، این به معنی این نیست که کارگردان نمی دانسته چه کاری می خواهد انجام دهد، کارگردان هر روز با ایده های زیادی می آمد و پافشاری هایی خاص خود را بر روی موضوعات مد نظر خود داشت.

سجاد حسینی درباره پایان این فیلم گفت: اینکه پایان باز است یا بسته مهم نیست، مهم این است که پایان ول نیست.

وی همچنین درباره فیلمنامه این فیلم خاطر نشان ساخت: فیلمنامه را از ابتدا با نگاه ابزورد نوشتم، و این نگاه که هیچ اتفاقی در انتها مهم نیست و هیچ اتفاقی نمی‌افتد، دلیل آن فرامتنی است و بیشتر به حس و حال من مربوط است.

ارسال شده بوسيله fozhannews در مورخه : جمعه، 29 فروردين ماه ، 1393 (1268 مشاهده)
article831.html

ساخت موسیقی فیلم سینمایی "وام عسل"

5

یحیی سپهری شکیب موسیقی فیلم سینمایی "وام عسل" به صدا درآورد!

خبرگزاری فوژان:ساخت موسیقی فیلم سینمایی "وام عسل"به یحیی سپهری شکیب آهنگساز خلاق مجموعه  پر طرفدار "ساخت ایران" سپرده شد.

 

 

 

سعید گلزار روایط عمومی پروژه اعلام کرد:علت تاخیر در ساخت موسیقی این فیلم حساسیت و ظرافت درساخت موسیقی تیتراژو موسیقی متن فیلم و همچنین درگیر بودن آهنگساز این فیلم"یحیی سپهری شکیب" در سریال مناسبتی"زمانی برای عاشقی"بوده است.

"وام عسل" قصه محمود ویزیتور پخش فیلم های  نمایش خانگی است که با دریافت وام برای بردن همسرش گلی   به ماه عسل ،با مشکلاتی روبرو می شود که.....

این فیلم  با مضمون  اجتماعی در قالب طنز موقعیت،  با ایفای نقش 20 بازیگر شناخته شده ساخته شده است  و بخاطر جذابیت قصه و تنوع در نوع بازی وموضوع، پیش بینی می شود بعنوان  یکی ازپر مخاطب ترین فیلم های  ساخته شده در آینده  انتخاب شود.

فرید ولی زاده،علیرضا اوسیوند، حدیثه تهرانی ،محمد شیری ،مهدی امینی خواه،خشایار راد، شهین تسلیمی،حسین سلیمانی،کیمیا باباییان، لادن سیلمانی،محسن حاجیلو،فرحناز منافی ظاهر،هدایت ا..سجادی،حامد تهرانی،فرج ا..گل سفیدی،کیوان ملک مطیعی،سعید فخاری ،علیرضا فاضل نژاد،سونیا اسپهرم،کیانوش گرامی وسحر قریشی ایفاگر نقشهای این فیلم هستند.

 

سایرعوامل اصلی  این فیلم  عبارتند از:

 کارگردان :مهدی گلستانیان/نویسنده:کیانوش اسلامی/مجری طرح :سحر قریشی/تدوین:موحد شادرو/ مدیر تصویر برداری:حمید احمدی / طراح گریم:محسن ملکی/ طراح صحنه ولباس :قاسم ترکاشوند/ / عکاس: آرش صادقی/ صدابردار:محمد قمی/صداگذار:حسین وفایی/ بازنویسی فیلمنامه:فرید ولی زاده/مشاور کارگردان:علیرضا اوسیوند/تهیه کننده:فوژان فیلم/روابط عمومی:فوژان-سعید گلزار

 

 لازم بذکر است "سپهری شکیب "ساخت موسیقی فیلمها و مجموعه های کارگردانهای مطرحی چون علیرضا داوود نژاد و محمد حسین لطیفی  را برعهده داشته که می توان از بین آن مرهم ،ساخت ایران، زمانی برای عاشقی  اشاره کرد

 

ارسال شده بوسيله fozhannews در مورخه : جمعه، 8 آذر ماه ، 1392 (1879 مشاهده)
article815.html

ژیلا مهرجویی درگذشت

5

ژیلا مهرجویی درگذشت

خبرگزاری فوژان:ژیلا مهرجویی - خواهر داریوش مهرجویی- که از طراحان صحنه خوب سینمای ایران به‌شمار می رفت امروز 8 آذر ماه در تهران درگذشت.

به گزارش رسیده،ژیلا مهرجویی خواهر داریوش مهرجویی که از طراحان صحنه خوب سینمای ایران به‌شمار میرفت پس‌از عمل جراحی قلب به دلیل افت فشار امروز 8 آذر ماه درگذشت.ژیلا مهرجویی در سال 1324 در تهران متولد شد و تحصیلات خود را در رشته های کارگردانی در مرکز آموزش مدرسه عالی سینما و تلویزیون و جامعه شناسی علوم آموزشی (مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه اوتساتود فرانسه) ادامه داد. پس از آن در سمت های مختلف هنری از قبیل: دستیار کارگردان و برنامه ریز، منشی صحنه و تدوینگرحضور یافت و موفق به ساخت فیلم های مستند (15 فیلم)، کوتاه داستانی و تبلیغاتی شد. او همچنین در یک سریال تلویزیونی و چندین فیلم سینمایی به عنوان طراح صحنه و لباس به ایفای نقش پرداخت و توانست دو بار در کشور فرانسه نمایشگاهی را در زمینه نمایش لباس های سنتی ایرانی برگزار کند. مهرجویی در سال1381 فیلم «چناران» را ساخت و آن را به عنوان تز دانشگاهی خود تهیه نمود. از دیگر فعالیت های مهرجویی می توان به نوشتن حدود 20 سناریوی بلند و سریالی و همچنین ترجمه دو کتاب از زبان های فرانسه و انگلیسی اشاره کرد. لازم به ذکر است که او در دوره های هجدهم و بیستم جشنواره فیلم فجر به ترتیب برای فیلم های «بوی کافور عطریاس» و «خانه ای روی آب»، موفق به دریافت جایزه شد.

  پیکر ژیلا مهرجویی فردا 9 آذر ماه در طالقان به خاک سپرده خواهد شد.روحش شاد

ارسال شده بوسيله fozhannews در مورخه : جمعه، 8 آذر ماه ، 1392 (1353 مشاهده)
article812.html

«مردن به وقت شهریور»در راه صدا

0

صدای «مردن به وقت شهریور» در آمد

خبرگزاری فوژان: کارگردان فیلم سینمایی «مردن به وقت شهریور»‌عنوان کرد: صدابرداری این فیلم را ایرج شهزادی برعهده گرفته است.

خبرگزاری فارس: صدای «مردن به وقت شهریور» در آمد

هاتف علیمردانی کارگردان فیلم سینمایی «مردن به وقت شهریور» در گفت‌و‌گو یی عنوان نمود:‌ پس از انتخاب افشین عزیزی به عنوان آهنگساز ، ایرج شهزادی صداگذاری فیلم را برعهده گرفت.

وی افزود :‌ آهنگسازی فیلم رو به اتمام است و از این هفته شهزادی کار خودش را روی فیلم آغاز می کند.

علیمردانی درباره حضور در سی و دومین جشنواره فیلم فجر گفت:‌ «مردن به وقت شهریور»‌برای حضور در جشنواره فجر آماده می‌شود. از نتیجه نهایی راضی‌ام و امیدوارم در کنار فیلم‌های خوب دیگر دیده شود.

حمید فرخ نژاد، هانیه توسلی، نازنین بیاتی، نوید لایقی مقدم، صبا گرگین پور، ترلان پروانه، پروین ملکی، حسام محمودی، مهراد ماکویی، کتایون سالکی، ملیسا ذاکری، ایران مسعودی، ارشیا جم بازیگرانی هستند که در سومین فیلم عیلمیردانی به ایفای نقش پرداختند.

بنابراین گزارش «مردن به وقت شهریور» داستان پسری به نام سیناست که فقط چند ماه فرصت دارد تا در کنکور قبول شود.

ارسال شده بوسيله fozhannews در مورخه : يكشنبه، 19 آبان ماه ، 1392 (1455 مشاهده)
article808.html

بازیگر جوان به دلیل گاز گرفتگی فوت کرد.

0

بازیگر جوان سینمای ایران دچار گازگرفتگی شد

خبرگزاری فوژان:سعید امینی، بازیگر جوان سینمای ایران به دلیل گاز گرفتگی فوت کرد.

خبرگزاری فارس: بازیگر جوان سینمای ایران دچار گازگرفتگی شد+عکس 

به گزارش رسیده، به نقل از سایت کافه سینما، بازیگر نقش کامران در نفس عمیق، سعید امینی از میان ما رفت. به گزارش کافه سینما، دلیل مرگ او گاز گرفتگی عنوان شده است. او با بازی در نفس عمیق، فیلم ماندنی پرویز شهبازی، در تاریخ سینمای ایران و ذهن علاقه مندان اغلب جوان این فیلم، ماندگار شد. و دیگر علاقه ای به ادامه بازیگری نداشت. و در زندگی واقعی، سرانجامی همچون سرانجام نقش اش در فیلم یافت
منصور شهبازی، همبازی او در فیلم چندی پیش در گفتگویی با هفت صبح، از خاطرات اش از این بازیگر گفت: «سعید امینی (نفس عمیق) از دوستان من بود. در واقع بچه محل بودیم، یادم هست عمویم وقت زیادی برای پیدا کردن بازیگر برای نقش کامران گذاشت ولی بی‌نتیجه ماند. یک روز رفتم دفتر و او را خیلی خسته دیدم، از او درباره فیزیک بازیگری که دنبالش می‌گردد پرسیدم، یاد سعید افتادم و گفتم یکی از دوست‌های من هست که ظاهرش شبیه کسی هست که می‌خواهی...
 
روزی که رفتم دنبال سعید جلوی در آرایشگاه به او رسیدم یعنی اگر پنج دقیقه دیرتر می‌رسیدم دیگر به درد نقش کامران نمی‌خورد، می‌خواست موهایش را کوتاه کند. او را بردم دفتر، تا در را باز کردم، قبل از این‌که سعید بگوید سلام، آقای شهبازی گفت خودش است. از او پرسید به بازیگری علاقه داری، سعید گفت نه، او هم گفت چه بهتر!

بعد از «نفس عمیق» یک روز با سعید بودم که از دفتر مسعود کیمیایی با او تماس گرفتند و دعوت کردند در «سربازان جمعه» بازی کند، سعید گفت من فردا کار مهمی دارم و نمی‌توانم بیایم. گفتم چرا قرار به این مهمی را کنسل کردی، گفت فردا باید بروم اسکی! سعید اصلا به سینما علاقه نداشت. چهار سال است از او بی‌خبرم. آخرین بار هم محرم سه سال پیش بود که همدیگر را از دور در خیابان دیدیم و برای هم دست تکان دادیم.»

 فقدان این بازیگر سینمای ایران را که تنها با یک فیلم، در حافظه جمعی بسیاری از مخاطبان این سینما ماندگار شد، تسلیت می گوییم.

 

ارسال شده بوسيله fozhannews در مورخه : پنجشنبه، 9 آبان ماه ، 1392 (1419 مشاهده)
article806.html

حسين وفايي صداگذار"وام عسل" شد

20

حسين وفايي صداگذار«وام عسل» شد
خبرگزاری فوژان:حسين وفايي صداگذاري و ميکس فيلم «وام عسل» را آغاز کرد.
 
 

به گزارش رسیده،حسين وفايي صداگذاري و ميکس فيلم «وام عسل» به کارگرداني مهدي گلستانيان را به تازگي آغاز کرده تا اين فيلم هرچه زودتر آماده نمايش شود. او پيش از اين صداگذاري فيلم «تنهاتر از من» را نيز برعهده داشته و در کارنامه خود صداگذاري فيلم هاي سينمايي «انعکاس»، «استشهادي براي خدا»، «پسر آدم دختر حوا»، «سفر به شرق»، «روزي که حسني مرد شد» و... را دارد.

همزمان تا هفته آينده  آهنگساز و خواننده تيتراژ اين فيلم انتخاب خواهند شد. تدوين نيز توسط موحد شادرو که مونتاژ سريال «ماتادور» را نيز انجام داده صورت گرفته است.

«وام عسل» قصه محمود و گلي زوج جواني است که براي ماه عسل وامي را دريافت مي کنند که بين همسايگان بر سر اين وام اختلافاتي مي افتد که... .

کيانوش اسلامي در مقام نويسنده و فريد ولي زاده بازنويسي اين فيلم را انجام داده اند. 

فريد ولي زاده، عليرضا اوسيوند، حديثه تهراني، محمد شيري، مهدي اميني خواه، خشايار راد، شهين تسليمي،کيانوش گرامي، حسين سليماني، لادن سيلماني، کيميا باباييان و سحر قريشي بازيگران اصلي اين فيلم هستند.

ارسال شده بوسيله fozhannews در مورخه : سه شنبه، 2 مهر ماه ، 1392 (2010 مشاهده)
article802.html
تعداد اخبار: 733 (74 صفحه | قابل نمايش: 10)
[ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 ]
آخرين اخبار
· پروانه ساخت براي دو فيلم جديد[ 0 نظر - 316 مشاهده ]
· اختیارات ویژه به صنف تهیه گنندگان[ 0 نظر - 226 مشاهده ]
· تكرار افتخارآفرینی شهرام مكري[ 0 نظر - 1033 مشاهده ]
· صدور مجوز ساخت براي 8 فيلم[ 0 نظر - 383 مشاهده ]
· سخنراني شهرام مكري در ونيز[ 0 نظر - 346 مشاهده ]

[ موارد بیشتر در بخش اخبار و تازه ها ]
برترین مطلب روز
تاکنون مطلبی به عنوان مطلب پربیننده انتخاب نشده است .
جشنواره جهانی فجر

 

اکران و فروش
مطالب گذشته
پنجشنبه، 16 مرداد ماه
· «باباسیبیلو»كرونا گرفت
يكشنبه، 12 مرداد ماه
· آرام گرفتن خسرو سينما در كنار ياران
دوشنبه، 6 مرداد ماه
· «گشت ارشاد۳» در پایان راه
· جابحايي هاي قريب الوقوع
جمعه، 27 تير ماه
· فیلم سینمایی "پلاسما"در راه تولید
سه شنبه، 24 تير ماه
· صدور پروانه های ساخت و نمایش این هفته
يكشنبه، 15 تير ماه
· صدور مجوز ساخت براي 2فيلم
پنجشنبه، 12 تير ماه
· سیروس گرجستانی درگذشت
· صدور مجوز نمايش براي مسعود كيميايي
چهارشنبه، 11 تير ماه
· تكميل كست بازیگران فیلم «صحنه‌زنی»

مطالب قدیمی تر
لینک دوستان

اخبار اختصاصی سینمای ایران-فوژان نیوز

تمام لينك ها


لينكستان

cinema organization


FozhanFilm.Co


Honar Credit Fund


cinema ticket


khane cinema


aecinema


cic


icn


هفته نامه جهان سينما

ماهنامه فيلم

  

مجله دنياي تصوير
  
محصول فوژان فيلم

محصول فوژان فيلم

کانال هاي ما
   
اولين پایگاه تخصصي سینمای ایران
 
::  Home  ::  Downloads  ::  Your_Account  ::  Forums  ::

:: Copyright 2008 www.Fozhannews.com All rights reserved ::