اخبار اختصاصی سینمای ایران-فوژان نیوز  
  Create an account
منوی اصلی
مطالب خبرگزاری
بخش خبری
دیگر بخشها
امکانات سایت
تماس با ما
درباره ما
جستجو


روی آگهی کیلک کنید

 فراخوان بازیگری

پیغام کوتاه

فقط کاربران عضو سايت ميتوانند پيغام کوتاه ارسال نمايند لطفا وارد سيستم شويد يا اينکه عضو شويد.
نظرسنجی
برترين هاي ماه از نظر شما:

فیلم:مسخره باز -غنی زاده
فیلم:هزارتو -حسین ترابی
فیلم:ردخون-حسین مهدویان
بازیگر:علی نصیریان-مسخره با
بازیگر:جواد عرتی -ردخون
بازیگر:هدیه تهرانی -مسخره..
بازیگر:شهاب حسینی-هزار تونتایج
نظرسنجی ها

تعداد آراء 675
محصول فوژان فيلم
فوژان فیلم

محصول فوژان فيلم
محصول فوژان فيلم
AIFIC

آیفیک

محصول فوژان فيلم
بازدید«حسین انتظامی»ازجشنواره حفیقت
ارسال شده در مورخه : يكشنبه، 24 آذر ماه ، 1398 توسط fozhannews

جشنواره

«حسین انتظامی»رئیس سازمان سینمایی در جمع خبرنگاران جشنواره سینما حقیقت حضور پیدا کرد.

فوژان نیوز:رئیس سازمان سینمایی عنوان کرد:فیلم کوتاه فیلم مستند و انیمیشن جزو اولویت‌های سازمان سینمایی است که ابتدای سال اعلام شد.

www.fozhannews.ir/به گزارش فوژان نیوز،حسین انتظامی رئیس سازمان سینمایی در جمع خبرنگاران جشنواره سینما حقیقت حاضر شد،انتظامی  در حاشیه بازدید از جشنواره سینما حقیقت گفت: امسال و سال قبل به جشنواره آمدم و فیلم‌ها را دیدم. سال‌های قبل به جهت اطلاعاتی که از همکارانمان در سازمان سینمایی می‌گرفتم، در جریان مستند‌ها بودم. خوشبختانه فضای سینمای مستند و مستندسازان رو به پیشرفت است. استقبالی هم که از فیلم‌ها می‌شود نشان دهنده این موضوع است.

وی ادامه داد: سینمای مستند به دلیل اتکا به گونه‌های مختلف، رنگین کمانی از گونه‌ها را ارائه می‌کند. طبیعتا این سینما واقع گراست و به همین دلیل جشنواره حقیقت نام گرفته است. وی افزود: جشنواره حقیقت باید واقعیت‌های تاریخ و جامعه را بیشتر نشان دهد. رسالتی که سینماگران مستند برای خود قائل هستند و در این زمینه توفیق داشتند برای نمایش واقعیت هاست. به دلیل حجم زیاد متقاضیان ورود به جشنواره طبیعی است که هیئت انتخاب ممیزی داشته باشد.

یکی از وظایف هیئت انتخاب برگزیدن اولویت‌ها و اعمال نظرات حرفه ایست. طبیعی است وقتی ۹۰۰ متقاضی برای جشنواره است مثل بقیه جشنواره‌ها گزینش انجام شود. رئیس سازمان سینمایی ادامه داد: برنامه‌های هر دستگاه سیاست گذار، نشان‌دهنده اولویت هاست. یعنی باید به آن مراجعه شود که ببینیم ادعای دستگاه متناسب با اولویت هایش چقدر جدی است.

فیلم کوتاه فیلم مستند و انیمیشن جزو اولویت‌های سازمان سینمایی است که ابتدای سال اعلام شد. این موضوع در نسبت بودجه سازمان قابل مشاهده است. وقتی می‌گوییم این حوزه‌ها برای ما اهمیت دارد باید در بودجه خودمان دیده شود.

انتظامی بیان کرد: شفافیت به معنای پیش بینی پذیری است؛ بنابراین وقتی از شفافیت صحبت می‌کنیم یعنی پیش از آن که بخواهیم درباره ارقام و هزینه‌ها صحبت کنیم روی ضوابط شیوه نامه و دستور العمل‌ها صحبت کنیم. خوشبختانه وزارتخانه در این زمینه بسیار جدی است. حجم دستور العمل‌هایی که در یک سال گذشته انتشار پیدا کرده این شفافیت را به وجود آورده و به امید خدا بعد از این هم به شفافیت دیده خواهد شد. به این ترتیب اهالی رسانه و هنرمندان پیش از این که به نهاد اجرایی مراجعه کنند پاسخ خود را می‌گیرند.

رئیس سازمان سینمایی اظهار داشت: رویه وزارتخانه همه جشنواره‌ها ۴۵ روز بعد از اختتامیه باید فهرست هزینه‌های خودشان منتشر کنند که جشنواره این را انجام داده است. یکی از برکات شفافیت این است که صاحب نظران نخبگان و اهالی رسانه آن را نقد می‌کنند. این در اصلاح رویه‌ها خود را نشان می‌دهد وگرنه نفس اینکه شما جدولی را منتشر کنید و عده‌ای انتقاد کنند و شما راه خود را بروید نقض قوانین است.


لینکهای مرتبط
· مطالب بیشتر در مورد جشنواره
· سایر مطالب نوشته شده توسط fozhannews


پربازدیدترین مطلب در زمینه جشنواره:
سیمرغ های جشنواره 37 به پرواز درآمدند

امتیاز دهی به مطلب
امتیاز متوسط : 5
تعداد آراء: 1


لطفا رای مورد نظرتان را در مورد این مطلب ارائه نمائید :

عالی
خیلی خوب
خوب
متوسط
بد

انتخاب ها

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

::  Home  ::  Downloads  ::  Your_Account  ::  Forums  ::

:: Copyright 2008 www.Fozhannews.com All rights reserved ::